بیوگرافی هیئت فرهنگی مذهبی صاحب الزمان (عج)

بسم الله الرحمن الرحیم


هیئت‌ها نمی‌توانند سکولار باشند؛ هیئتِ امام حسینِ سکولار ما نداریم! هرکس علاقه‌‌مند به امام حسین است، یعنی علاقه‌‌مند به اسلام سیاسی است، اسلام مجاهد است، اسلام مقاتله است، اسلام خون دادن است، اسلام جان دادن است؛ معنای اعتقاد به امام حسین این است. این‌که آدم در یک مجلس روضه یا هیئت عزاداری مراقب باشد که مبادا وارد مباحث اسلام سیاسی بشود، این غلط است. مقام معظم رهبری

هیئت فرهنگی مذهبی صاحب الزمان(عج)شهر اهل در سال 1372 با همفکری وهمراهی جمعی از جوانان انقلابی شهراهل پایه گذاری شد . در سال 1374 این هیئت به طور رسمی ثبت شد .
با توجه به وسعت و عمق بستر فرهنگ و فضاهای بکر و متروکی که درشهراهل وجود داشت بر آن شدیم تا بهترین کارهای فرهنگی را در این شهر برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و نیرو سازی برای این انقلاب و دولت مهدوی آغاز کنیم که به خوبی می دانستیم که یکی از این عرصه های مهم که سالهاست وجود داشته و توانسته است به خوبی فرهنگها و عقاید مختلف را در نوردیده و بین خود و فرهنگهای ملی و مکتبی ارتباط خوبی برقرار کند مقوله عاشورا و ماجرای کربلای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است پس برآن شدیم که با توجه به نیاز جوانان شهر هیئتی را تاسیس کنیم که تمام شاخصه های یک هیئت تمام عیار را داشته باشد . این شاخص ها مستخرج از کلام بزرگانی چون امام خمینی و حضرت اقا هستند . از این رو همیشه تلاش ما در جهت تحقق ارزشهای اسلامی و قرآنی و سیره اهل بیت ، اعتلای اخلاق و تربیت و اماده سازی جوانان ، میانه روی در اجرای مراسمات و جذب سلیقه های مختلف ، اشاعه فرهنگ صحیح عزاداری و سوگواری و اعیاد مذهبی و رفع خرافات در دستور کار هیئت ما بوده است . و همه این شاخص ها در برنامه های ما که به صورت هفتگی، مناسبتی ، روضه های خانگی ، دهه اول محرم ، ایام فاطمیه ، برگزاری یادواره شهدا ، و برگزاری جشن و اعیاد ملی مذهبی بیش از حد توان رعایت شده است .

در میان ابزار هدایت شاید هیچ نسخه ای برتر و شفا بخش تر از جریان عاشورا و تمسک به سالار شهیدان نیست چه این که انسانهای فراوانی اعم از مهجوران و فرزانگان عالم با نوشیدن جرعه ای از محبت حسینی زلال معرفت را یافته و دل به وادی ولایت الهی سپرده اند . این ظرفیت دارای جلوه های مختلفی است اما آنگاه که گروهی سرمست از جام محبت و ولایت حسین گرداگرد یکدیگر می نشینند و عزم عزا و بزم ولا برپا می کنند جلوه ای ویژه و بی بدیل بنام هیئت خلق می شود هیئت ظرفیت بی انتهای هدایت انسان است. هیئت سر منشأ تربیت انسانهای کارآمدی است که هر جای این دنیا قدم می گذارند زمزمی از آخرت می جوشد. در حقیقت هیئت سر چشمه همه خوبیهاست .
از این رو همان طور که رهبر انقلاب فرموده‌اند: “فهمیدن قضیه‌ی عاشورا فقط در تاریخ نیست، در هر زمانی باید دید عناصر تشکیل‌دهنده‌ی هویت یزیدی کجا پیدا می‌شود؟ آن‌‌گاه در مقابلش باید عناصر تشکیل دهنده‌ی هویت حسینی را به میدان آورد. منبر باید انسان‌ساز باشد، اندیشه‌ساز باشد. روضه و نوحه و سینه‌زنی باید فضا را از مسائل زنده‌ی حسینی، معرفت و آگاهی پر کند” تمامی تلاشمان را می کنیم تا هیئتی باشیم انسان ساز و اندیشه ساز و سرشار از معرفت و آگاهی…..